Księgowość i doradztwo podatkowe dla firm. Jakie są różnice?

Pojawia się bardzo dużo wątpliwości odnośnie roli księgowego, a doradcy podatkowego. Choć może się wydawać, że obie funkcje działają w tym samym obszarze, to w rzeczywistości usługi z obu zakresów różnią się od siebie i nie należy mylić ich ze sobą. Poniższy artykuł przybliży Państwu kwestie odróżnienia doradztwa podatkowego od usług księgowych.

 

Księgowość dla firm, a doradztwo podatkowe

Zakres obowiązków księgowych i doradców podatkowych jest mocno przenikalny. Wiele usług pokrywa się ze sobą i są wykonywane zarówno u jednych jak i drugich pracowników. Można więc powiedzieć, że w miarę się uzupełniają. Doradztwo podatkowe różni się jednak tym, iż aspekt prawnej interpretacji i opiniowania jest zdecydowanie większy i wymaga wiedzy prawniczej. Doradca podatkowy ma uprawnienia do świadczenia usług z zakresu księgowości, jednak poza tym jest on prawnikiem, który posiada szersze możliwości.

Biuro rachunkowe z rozliczeniem podatkowym

Księgowi w biurach rachunkowych pełnią niezmiernie ważną rolę i mają ogrom obowiązków do spełnienia. Współpraca z biurem rachunkowym jest bardzo wygodna i warto się na nią zdecydować. Dzięki temu ilość obowiązków związanych z prowadzeniem firmy pomniejsza się, mamy mniejszą odpowiedzialność za błędy oraz oszczędzamy sobie czasu.

Poszukując odpowiedniego biura rachunkowego należy zwrócić uwagę na jak najszerszą ofertę, która umożliwi płynną współpracę. O ile pracownicy księgowości nie posiadają wszystkich uprawnień doradców podatków, nie oznacza to, że nie mają oni styczności z tematyką podatkową. W zakresie obowiązków księgowych znajduje się między innymi kalkulacje podatkowe, rozliczanie podatków oraz wypełnianie deklaracji podatkowych.

Profesjonalna księgowość Ujsoły, Rajcza

Chcąc rozpocząć współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym warto zapoznać się z ofertą Biura Rachunkowego MP Biela. Prowadzimy kompleksową działalność księgową oraz rozliczenia podatkowe dla firm w obrębie województwa śląskiego. Posiadamy bogate doświadczenie i szereg zadowolonych Klientów. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i ciągłość prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Rozbudowana oferta usług księgowo-podatkowych pozwala na spełnienie wszelkich Państwa oczekiwań. Posiadamy wysokie standardy, dlatego w naszych szeregach znajdują się wyłącznie doświadczeni eksperci, którzy dbają o sprawy każdego Klienta.

 

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kontaktu z biurem rachunkowym MP Biela w celu rozpoczęcia owocnej współpracy.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *